- سعید عرب - برای تیم ملی از - عشق مردم - خواند

خواننده آلبومهای «مهربونم» و «دریا»، در گفت و گو با «موسیقی ما» از قرار گرفتن قطعه «عشق مردم» در لیست ده اثر برتر سالهای اخیر که برای تیم ملی ساخته شده اند به انتخاب مرکز موسیقی صدا و سیما خبر داد. «عشق مردم» عنوان قطعه ای است که با صدای «سعید عرب» اجرا شده و به عنوان تیتراژ برنامه «هر روز ورزش» همه روزه ساعت 12 ظهر از شبکه بین المللی خبر پخش می‌شود. این قطعه ریتمیک در مدت کوتاهی که از پخش آن می‌گذرد با استقبال مخاطبین روبرو شده و به دفعات از شبکه های خبر، اول و سوم سیما، در قالب برنامه های مختلف پخش گردید.

سعید عرب درباره تأثیر مراودات نزدیک کاری و خانوادگی با چهره های سرشناش فوتبال از جمله «امیر قلعه نویی» در تولید چنین قطعه ای اظهار کرد: «ما خانواده ای فوتبالی هستیم! از این رو خودم علاقه زیادی برای تولید قطعه ای برای تیم ملی داشتم و از وقتی که بحث انجام آن پیش آمد، با استقبال و تشویق خانواده و نزدیکانم روبرو شدم و این انگیزه ای شد تا با انرژی بالاتری کار روی این پروژه را دنبال کنیم. خدا را شکر نتیجه کار مرا راضی کرده و امیدوارم مردم هم این قطعه را دوست داشته باشند».

این خواننده درباره قطعه رسمی فدراسیون فوتبال برای جام جهانی که با صدای «احسان خواجه امیری» تولید و منتشر شده و واکنش‌های متفاوتی را در پی داشته تصریح کرد: «در اینکه «احسان خواجه امیری» خواننده خوب و توانمندی است هیچ شکی وجود ندارد و خود من هم طرفدار صدایش هستم. اما شخصاً توقعم بالاتر بود و از همان ابتدای انتشار قطعه «دروازه های دنیا»، احساس کردم احسان انتخاب چندان مناسبی نداشته است. صرف نظر از اینکه خواننده ی اثر کیست، به نظرم بهتر بود این قطعه حماسی تر و در تناسب بیشتری با سوژه باشد».

وی در پاسخ به این سوال که آیا دیدگاهش درباره قطعه «دروازه های دنیا» با صدای احسان خواجه امیری، انگیزه ی ساخت قطعه «عشق مردم» شده است یا نه، به «موسیقی ما» گفت: «خیر. از چند ماه پیش در فکر تولید یک اثر ملی در چنین قالبی بودم. نهایتاً بهمن ماه سال گذشته این قطعه آماده و تحویل مرکز موسیقی صدا و سیما شد. آن زمان من هیچ اطلاعی از اینکه چه کسی قرار است قطعه رسمی تیم ملی را بسازد و اینکه آن قطعه چگونه خواهد بود نداشتم».

خواننده قطعه پرطرفدار «مهربونم» درباره سایر فعالیتهایش گفت: «یک اثر ملی میهنی برای خاک ایران در دست انتشار دارم که مجوز آن را از صدا و سیما گرفته ایم. مسئولین صدا و سیما از این قطعه خیلی استقبال کردند و قرار شد کلیپی نیز برای آن تهیه و در زمان نزدیکی پخش شود». عرب افزود: «همچنین یک کنسرت خیریه در آستانه ماه رمضان برای ایتام نیازمند به من پیشنهاد شد که با کمال میل آن را پذیرفتم و هفته آینده برگزار خواهد شد و علاوه بر این هر کمک دیگری که بتوانم در این زمینه انجام خواهم داد».

وی درباره پیش بینی اش از نتایج تیم ملی ایران در جام جهانی اظهار کرد: «تیم ملی کار سختی در پیش دارد. اما امیدوارم بچه ها با توکل به خدا و تکیه بر غیرتشان، بازی‌های آبرومندانه ای ارائه دهند و بتوانیم از گروه خود صعود کنیم».

گفتنی است قطعه «عشق مردم» با ملودی و تنظیم «انوش تقوی» تولید شده است و به زودی نسخه صوتی اصلی آن از «موسیقی ما» منتشر می‌شود.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه