کنسرت گرئه بخارا در نیاوران برگزار شد

سرویس هنر؛ بخش موسیقی:

کنسرت گرئه بخارا در نیاوران برگزار شد - تصویر 1

با اجرای آثاری از بزرگان موسیقی ایران همچون حسن کسایی، فرهنگی شریف؛

کنسرت گرئه بخارا در نیاوران برگزار شد

کنسرت گروه بخارا با نام «بانگ نی» به خوانندگی صادق میرزا میرزائی ۱۵دی ماه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران اجرا شد.قطعاتی که گروه بخارا برای این کنسرت در نظر گرفته بود شامل آثاری از بزرگان موسیقی ایران همچون حسن کسایی، فرهنگی شریف و... و همچنین در ادامه چند ترانه محلی بیرجندی، شیرازی، بختیاری، تالشی و... با تنظیم مهدی نامدار و یعقوب نوروزی اجرا شد.

صادق میرزا میرزایی دوره‌های موسیقی را نزد زیدالله طلوعی و همچنین حمید پناهی در موسسه چاووش گذراند و نزد حمید رضا نوربخش دوره صدا سازی و ردیف آواز را فرا گرفته است. وی که محضر استاد ذوالفنون را نیز درک کرده در کارگاه‌های آواز استاد محمد رضا شجریان حضور موفقی داشته و این حضور در حال حاضر نیز ادامه دارد. میرزایی که سابقه برگزاری کنسرت‌هایی در دانشگاه شریف و دانشکده هنر‌های زیبا را در کارنامه هنری خود دارد آلبوم «چشم سخن گو» را توسط انتشارات باربد در سال ۱۳۹۱ منتشر کرد و در ادامه فعالیت‌های خود گروه بخارا را تشکیل داد. این اجرا دومین کنسرت گروه بخارا بود.

نوازندگان گروه بخارا عبارتند از: مهدی نامدار: نی، کیا محمد‌زاده: تمبک، نستوه رمضانی: تار، یعقوب نوروزی: عود و صادق میرزا میرزائی خواننده گروه.

عکس‌های لیلی شاهوردی از این اجرا را اینجا ببنید:

اختصاصی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه