وقتی اصغر فرهادی در تلویزیون ایران سانسور می شود!!


اخبار,اخبارفرهنگی, اصغر فرهادی

اخبارفرهنگی - وقتی اصغر فرهادی در تلویزیون ایران سانسور می شود!!

در میان هنرمندانی که در این حرکت انسان دوستانه مشارکت داشتند، اصغر فرهادی کارگردان تحسین شده سینمای ایران نیز حضور داشت.

خبر حضور سینماگران در سازمان انتقال خون که با هدف اهدای خون به نیت حمایت از مردم فلسطین و همبستگی با مردم مظلوم غزه در رسانه ها منتشر شد،‌ از سوی صدا و سیما با ممیزی هایی رو به رو شد.


در میان هنرمندانی که در این حرکت انسان دوستانه مشارکت داشتند، اصغر فرهادی کارگردان تحسین شده سینمای ایران نیز حضور داشت که تقریباً هیچ کدام از بخش های خبری تلویزیون در انعکاس این رویداد نه اشاره ای به نام او داشتند و نه تصویرش را روی آنتن بردند.


این در حالی است که اقدام فرهادی برای راه اندازی کمپینی با عنوان کشتار همنوعان خود را متوقف کنید در فیس بوک که با همراهی نسرین ستوده از فعالان سیاسی انجام شد نیز هیچ بازتابی در رسانه ملی نداشت. کمپینی که چهره های معروف سینمای جهان چون خاویر باردم و هانی ابوسعد نیز به آن پیوستند،‌ ولی در میان هنرمندان داخلی چهره هایی چون مریلا زارعی آن را زیر سؤال بردند. جالب آن که زارعی در فیلم های «درباره الی» و «جدایی نادر از سیمین» جلوی دوربین فرهادی رفته، اما پس از بازی در فیلم های «شیار 143» و «چ» گویا در جایگاه منتقدان این کارگردان قرار گرفته است.
اخبارفرهنگی - بانی فیلم

 


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه