ماجرای بیماری رضا داوودنژاد از ابتدا تا کنون + عکس

ماجرای بیماری رضا داوودنژاد از ابتدا تا کنون + عکس

رضای دوست داشتنی سینمای ایران حالا حالش خوب است اما چه زود همه یادشان رفت چه لحظات خوبی با فیلم‌ها و سریال‌های او داشتند.

رضا داوودنژاد حال و روز خوبی ندارد. او بعد از دوسال مجبور شده یک بار دیگر پیوند کبد انجام دهد و در روزهایی که همه حواس‌شان به اخبار گرانی نان و حواشی پیش‌آمده برای بهاره رهنما و هانیه توسلی در فضای مجازی بود، روی تخت بیمارستان بود. رضای دوست داشتنی سینمای ایران حالا حالش خوب است اما چه زود همه یادشان رفت چه لحظات خوبی با فیلم‌ها و سریال‌های او داشتند.

ماجرا از کجا کلید خورد؟
سال 91 بود که سریال «فراموشی» به کارگردانی رضا مهدوی از شبکه تهران به عنوان سریال ویژه نوروز پخش شد. رضا داوودنژاد در این سریال به یکباره با ظاهری جدید به تلویزیون آمد و کاهش وزن محسوس او بیننده‌های مجموعه را شوکه کرد. در آن زمان این سوال ذهن اغلب مخاطبان آن سریال را مشغول خود کرد که رضا داوودنژاد چطور به این وزن رسیده است؟! اما بعد از مدتی ناگهان این خبر پیچید که داوودنژاد دچار نارسایی کبد شده و باید برای او پیوند کبد انجام شود. کسی از جزییات بیماری‌اش چیزی نمی‌دانست و گویا پزشکان از او خواسته بودند از بیماری‌اش خبری را رسانه‌ای نکند.

ماجرای بیماری رضا داوودنژاد از ابتدا تا کنون + عکس

ماجرای بیماری رضا داوودنژاد از ابتدا تا کنون + عکس,رضا داوود نژاد

من معتاد نشد‌ه‌ام
او ابتدا در بیمارستان لاله بستری و تحت نظر قرار گرفت اما اولین‌مصاحبه او با باشگاه خبرنگاران جوان رقم خورد و در آن درباره علت بستری شدنش در بیمارستان گفت: «مدتی پیش هنگام بازی در سریال «فراموشی» مشکلاتی برایم پیش آمد که دلیل آن رژیم بسیار سنگینی بود که گرفته بودم. این مشکلات یکباره برای من پیش نیامد بلکه از چند سال گذشته و به‌دلیل کاهش وزن آغاز و به مرور بیشتر شد و من تا به امروز حدود 70 کیلوگرم وزن کم کرده‌ام. عده‌ای از دوستان شایعاتی مطرح کرده‌اند که من معتاد شده‌ام که به هیچ وجه چنین چیزی صحت ندارد.»

این ماجرا ربطی به رژیم‌های غذایی ندارد
چند روز بعد از مصاحبه گویا حال داوودنژاد بدتر از قبل شده و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری می‌شود که پزشکان اعلام کردند او به پیوند کبد نیاز دارد. در همین زمان مصاحبه‌ای از فردی به نام طالب‌پور منتشر شد که در آن عنوان شده بود مشکل داوودنژاد ربطی به رژیم‌های غذایی ندارد و او به خاطر عمل جراحی چندسال پیش که روی دستگاه گوارشی‌اش داشته حالش رو به وخامت رفته است. چندروز بعد با اینکه عمل پیوند روی او انجام نشده بود، اما حالش رو به بهبودی رفت و مسئول بخش آی‌سی‌یو اعلام کرد احتمالا عمل پیوند کبد منتفی است.

بعدها داوودنژاد در گفت‌وگویی مطرح کرد که خانواده‌اش در دورانی که او با سرعت وزن کم می‌کرده نگرانش شدند و حتی تصور می‌کردند که او معتاد شده و از او آزمایش اعتیاد گرفتند و او گفته است: «به‌خدا من سیگار هم نمی‌کشم!»

پیوند کبد در اردیبهشت91
درنهایت 13 اردیبهشت همان سال فردی به نام محمدرضا کاکاوند که دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده‌اش اعضایش اهدا و کبدش به رضا داوودنژاد در بیمارستان نمازی شیراز پیوند خورد. همسر این فرد همان زمان گفت: «روزی که مرگ مغزی شوهرم در بیمارستان نمازی شیراز تایید شد، از برادر شوهرم شنیدم که رضا داوودنژاد بر اثر بیماری کبد در جدال با مرگ قرار دارد که خیلی ناراحت شدم.

همان موقع احساسی خاص که قابل وصف نیست، در درونم شکل گرفت. از خدا خواستم حالا که قرار است اعضای بدن شوهرم اهدا شود، یکی از‌گیرنده‌های اعضا این جوان باشد. دیدن این هنرمند روی تخت بیمارستان که با ایفای نقش‌هایش مردم را شاد می‌کرد، بسیار ناراحت‌کننده بود و این خواست خدا بود که این پیوند عضو انجام شود.»

ماجرای بیماری رضا داوودنژاد از ابتدا تا کنون + عکس

چرا داوودنژاد دوباره به شیراز رفت؟
او پس از پیوند موفقیت‌آمیز کبد، 16 تیر به تهران بازگشت. مهرماه که دوباره با نظر دکتر به بیمارستان نمازی شیراز آمد، برخی تصور کردند که بدنش آن پیوند را رد کرده و احتمالا داوودنژاد با مشکل مواجه شده است اما پزشک آن بیمارستان در مصاحبه‌ای این شبهه را رد کرد و گفت: « معمولا بیمارانی که عمل جراحی پیوند کبد انجام می‌دهند باید مراجعه متعدد بعد از عمل داشته باشند تا سلامت آنها تحت نظر باشد. مراجعه داوودنژاد به بیمارستان نمازی شیراز برای کنترل آنزیم است و موضوع پس‌زدگی کبد که برخی از سایت‌ها آن را اعلام کرده‌اند، صحت ندارد، هرچند احتمال پس‌زدگی پیوندهای کلیه یا کبد در 10درصد عمل‌ها وجود دارد.»

ماجرای بیماری رضا داوودنژاد از ابتدا تا کنون + عکس,رضا داوود نژاد

ماجرای بیماری رضا داوودنژاد از ابتدا تا کنون + عکس

بازهم از لاغری به چاقی
پس از این اتفاقات داوودنژاد دوباره سیر صعودی اضافه وزن را در پیش گرفت و تقریبا به ظاهر قبل از جراحی بای‌پس روده نزدیک شد. او که برای توضیحات درگذشت مرحومه عسل‌بدیعی در ابتدای سال 92 در برنامه «هفت» آمده بود، در تنفس دچار مشکل بود و شرایط قبلی را نداشت اما این وضعیت ادامه پیدا کرد تا اینکه باخبر شدیم او دوباره در بیمارستان بستری شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

غزل بدیعی در توضیح حال همسرش در مصاحبه‌ای گفت: «پنجم آذر ماه عمل ترمیمی کبد همسرم پس از پیوند کبد که دچار حادثه فتق روده شده بود را انجام دادیم که عمل خیلی سخت و سنگینی بود. این عمل زیرنظر دکتر نیک اقبالیان و در بیمارستان کوثر شیراز با موفقیت انجام شد و الان حال رضا رو به بهبود است. تا به حال دو عمل جراحی روی رضا انجام شده اما چون عمل اول خیلی سنگین بود و 9 ساعت طول کشید، شب پنجشنبه دچار مشکلاتی از قبیل فشارخون، ضربان قلب و. . . شد به همین دلیل روز بعد مجددا مورد عمل قرار گرفت که این عمل پنج ساعته با موفقیت انجام شد. هم‌اکنون وضعیت رضا خیلی خوب است و از چند روز پیش درجات بهبودی را طی می‌کند.»

غزل بدیعی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا برای عمل جراحی به شیراز آمدید، گفت: «چون عمل پیوند رضا در شیراز انجام شد. درمان بیماری همسرم در این شهر خیلی راحت و آسان بود. رضا دو سال پیش عمل پیوند کبد در شیراز انجام داد و عمل جراحی الان هم در ادامه همان عمل است البته همسرم عمل فتق را انجام داده و هم‌اکنون در حال سپری کردن این دوران است.»

ماجرای بیماری رضا داوودنژاد از ابتدا تا کنون + عکس

چرا رضا دوباره به شیراز برگشت؟
همچنین دکتر کامران رضایی‌خسروی، پزشک معالج رضا داوودنژاد درباره آخرین وضعیت وی گفت: «آقای داوودنژاد روز پنجشنبه گذشته برای ادامه عمل‌های قبلی به بیمارستان کوثر آمد و نخستین عمل وی که بسیار سخت و سنگین بود، انجام شد که پس از آن به قسمت آی سی یو انتقال یافت. شب اول شب خیلی بدی بود مخصوصا برای من چون آقای داوودنژاد محبوبیت خاصی بین مردم دارد و ما نیز حساسیت خاصی روی او داریم.

شب پنجشنبه حال وی خوب نبود چون از نظر تنفس، ضربان قلب و فشار خون مشکل داشت البته با کمک پرسنل محترم، آقایان دکتر نیک اقبالیان و دکتر افتخاریان و بقیه دوستان توانستیم او را به وضعیت ثابت درآوریم و صبح جمعه عمل تکمیلی روی او انجام دادیم تا مشکلات پیش آمده برطرف شود که پس از این عمل انجام شده بهبود پیدا کرد و همان روز به هوش آمد و از آن روز به بعد مشکلی نداشته و هم‌اکنون در حال سپری کردن دوران پس از بیماری است. لوله داخل روده او را برداشته‌ایم و انشاءالله اگر خدا بخواهد غذا دادن به او (از کم به زیاد) شروع می‌شود، همچنین حال آقای داوودنژاد در این چند روز از نظر ضربان قلب، فشار خون، وضعیت زخم‌ها و وضعیت کلی کاملا خوب است و حتی در بخش راه می‌رود.»

ماجرای بیماری رضا داوودنژاد از ابتدا تا کنون + عکس,رضا داوود نژاد

ماجرای بیماری رضا داوودنژاد از ابتدا تا کنون + عکس

این گفت‌وگو با همسر داوودنژاد در تاریخ سیزدهم آذر انجام شده اما پس از آن علیرضا داوودنژاد (پدر رضا) در تاریخ 15 آذرماه عنوان کرد: « وضعیت عمومی رضا نسبت به چند روز گذشته بهتر شده و پزشک معالج از روند درمان ابراز رضایت کرده است. البته هنوز اجازه آمدن به بخش عمومی را ندارد و همچنان باید تحت مراقبت‌های ویژه باشد. امیدوارم روند بهبودی رضا به خوبی پیش رود و خیلی زود به خانه خود و سینمای ایران بازگردد.»

رضا داوودنژاد هم‌اکنون در بیمارستان «کوثر» بستری است و دوران نقاهت خود را طی می‌کند.

همچنین ببینید

  • آخرین وضعیت جسمانی رضا داوودنژاد از زبان همسرش + عکس

منبع : مجله زندگی ایده آل

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه