فراخوان کانون تخصصی موسیقی - مازیار چاهی - برای جذب نیروهای جوان

سرویس هنربه نقل از موسیقی ایرانیان؛ بخش موسیقی:

کانون تخصصی موسیقی «مازیار چاهی»

کانون تخصصی موسیقی «مازیار چاهی»

حمیده موسوی: مازیار چاهی مدیر کانون تخصصی موسیقی «مازیار چاهی» مانند فعالیت های سابق خود، برای جذب نیروهای جوان زیرِ 20 سال، اقدام به انتشار فراخوانی جدید کرده و در نظر دارد با آموزش ها و تمرینات فشرده و کشف استعدادهای جوان برتر، به برگزاری برنامه های مختلف در قالب کنسرت و معرفی هنرمندان به گروه های حرفه ای موسیقی بپردازد.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از موسیقی ایرانیان، این کانون که از سال 1389 تا به حال در قالب ارکسترهای سنتی و محلی به فعالیت پرداخته، در جهت بسط و گسترش فعالیت های خود در شاخه های مختلف موسیقی، بر آن است که آیتم های موسیقی پاپ و کلاسیک را نیز در این مجموعه گنجانده و پس از انجام تست های لازم و سنجش های خاص ورودی، هنرمندان جوان سنین 8 الی 20 سال را در فضایی حرفه ای و پربار به همکاری و هنرنمایی بطلبد. تمرکز مازیار چاهی برای جذب نیرو حول محور سازهای کوبه ایست و در این زمینه از داوطلبانی که توانایی نوازندگی سازهای کوبه ای را دارند دعوت به عمل می آورد اما علاوه بر آن دیگر نوجوانان و جوانانی که در نوازندگی سازهای مختلف و یا آواز نیز حرفی برای گفتن دارند و استعداد قابل توجهی را دارا هستند، می توانن�� جهت شرکت در آزمون ها و مراحل خاص این کانون اقدام نمایند.

چاهی با اشاره به این موضوع در گفتگو با خبرنگار «موسیقی ایرانیان» عنوان کرد: «هدف ما از جذب نیروهای جوان و سنین پایین، پرداختن به اجراهای آموزشی و کنسرت های هنرجویی ساده نیست، بلکه در نظر داریم با کشف استعدادهای برتر در بین نوجوانان و جوانان، تمرینات مستمر و اعمال تکنیک های خاص، به اجرای نتیجه این راهبردها و تکنیک ها در چارچوب ارکسترها و کنسرت هایی منحصر بفرد و حرفه ای پرداخته و در نتیجه هنرمندان مستعد و توانا را در جهت فعالیت های بیشتر و ادامه ی راه هنر ی شان، به گروه های مختلف معرفی کنیم. در این زمینه نیز بحمدلله موفق بوده ایم.»

چاهی در رابطه با خروجی فعالیت های کانون و نتیجه فعالیت های هنرجویان این مجموعه افزود: «تا به حال در سالن های مختلفی همچون برج میلاد، سالن مهستان، شیرخوارگاه آمنه و چند ارگان و سالن هنری دیگر به برگزاری کنسرت پرداخته ایم. از آن جا که سطح کار گروه و سطح اجرایی هنرجویان بالاست، بازتاب فعالیت های این مجموعه مثبت بوده و لذا با ارائه کارها، گروه های شناخته شده ای از برخی هنرجویان، درخواست همکاری کرده اند. از بین هنرجویان این کانون، اکنون دوستانی هستند که به هنرستان عالی موسیقی و دانشکده های موسیقی راه یافته اند، برخی دیگر نیز در گروه های موسیقی حرفه ای مشغول فعالیت هستند، برخی موفق به کسب مقام های قابل توجهی در جشنواره های موسیقی شده و حتی برخی از آنها به تدریس موسیقی نیز مشغولند. به عنوان مثال، نادیا زارع، از نوازندگان دف این کانون است که در حال حاضر با گروه موسیقی «نهفت» به سرپرستی جهانشاه صارمی همکاری دارد، هنرجویانی نیز در گروه هایی همچون «اهورا» و «چکامه» مشغول فعایت هستند. خانم ثنا شهمیری و ژوان شاطریان در جشنواره موسیقی بانوان موفق به دریافت جوایزی شده اند و مینا مهریزی (نوازنده دف) و محمدرضا غفاری (نوازنده تنبک) دو هنرجوی این کانون، به تدریس مشغولند.»

در رابطه با کیفیت فعالیت های هنرجویان و سرعت یادگیری و حضورشان در مجموعه های اجرایی این کانون از مازیار چاهی پرسیدیم و او در این باره پاسخ گفت: «روند کار این کانون و آموزش ها وجلسات تمرینی- توجیهی کادر مشرف بر این امر با هنرجویان، به گونه ایست که به استعدادها و حضور قدرتمند و تسلط هنرجو در کار خود توجه و تمرکز داشته و سعی می کند این هنرجویان را شناخته و در طراز و مرحله خاصی از حضور آن ها استفاده کند.»

در نهایت، مدیر این کانون، در باره ی فعالیت های پیش روی خود، در قالب آلبوم و کنسرت افزود: «از برنامه های آینده این کانون می توانم اشاره کنم به اجرای کنسرتی که برای اوایل پاییز در نظر گرفته ایم که امیدوارم بدون هیچ مشکلی و با موفقیت برگزار گردد. در تدارک ضبط چند کلیپ تصویری هستیم وعلاوه بر آن، در نظر داریم، تمام اجراهای انجام شده ی این گروه را تا به امروز، در قالب آلبوم های تصویری، به بازار موسیقی عرضه کنیم.»

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه