فاز دوم اکران فیلم - محمد رسول الله - با آغاز مدارس کلید می‌خورد

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش سینما و تئاتر:

فاز دوم اکران فیلم «محمد رسول الله» با آغاز مدارس کلید می‌خورد

فاز دوم اکران فیلم «محمد رسول الله» با آغاز مدارس کلید می‌خورد

مدیرعامل موسسه سینمایی «نور تابان» از تجهیز و افتتاح ۴۲ سالن نمایش در شهرهای فاقد سینما با نمایش فیلم «محمد رسول الله (ص)» در تاریخ ۲۳ شهریورماه خبر داد.

به گزارش راسخون ، محمدرضا صابری مدیرعامل موسسه سینمایی «نور تابان» که تهیه و پخش فیلم «محمدرسول الله (ص)» را برعهده دارد در گفتگو با مهر درباره تجهیز و افتتاح ۴۲ سالن نمایش در شهرهای فاقد سینما برای نمایش این فیلم گفت: در نقاط مختلف ایران دو نوع شهر فاقد سینما وجود دارد؛ نوع اول به این شکل است که برخی از شهرها اصلا سالن سینما ندارند و تنها امکان نمایش فیلم و یا هر اثر نمایشی در سالن های مختص به برگزاری همایش ها است. نوع دوم هم شهرهایی هستند که نه سالن سینما دارند نه حتی سالن‌های متفرقه‌ای که بتوان در آنها به نمایش فیلم مبادرت ورزید.

وی ادامه داد: ما طی یک عملیات ویژه شهرهایی که سالن‌هایی داشتند که می‌توانستیم در آنها فیلم نمایش دهیم، شناسایی و با همکاری بنیاد مستضعفان ۴۲ سالن همایش را برای نمایش فیلم «محمد رسول الله (ص)» در شهرهای مختلف مجهز کردیم.

صابری با اشاره به اینکه بدین ترتیب ۴۲ سالن به ناوگان سینمای ایران اضافه شده است، بیان کرد: طبق قرارداد با صاحبان سالن هایی که به سیستم نمایش فیلم های روز سینما مجهز شده اند به این توافق و البته تعهد رسیده ایم که نمایش در این سالن ها تنها منحصر به فیلم «محمد رسول الله (ص)» نباشد و می‌توان اینگونه گفت که شهرهای فاقد سینما به برکت فیلم «محمد رسول الله (ص)» صاحب فضایی برای نمایش فیلم شدند.

پخش کننده فیلم «محمد رسول الله (ص)» در ادامه صحبت های خود با اشاره به شهرهایی که هیچ سالنی ویژه نمایش فیلم و یا حتی برگزاری همایش ندارند، گفت: برخی دیگر از شهرهای ایران هستند که حتی سالن همایش هم ندارند که بتوان آن را برای نمایش فیلم تجهیز کردند. برای این دسته از شهرها هم تمهیدی فراهم کرده ایم و با همراهی بنیاد مستضعفان دستگاه هایی خریداری کرده ایم و قرار است این دستگاه ها از هفته پنجم آغاز اکران فیلم «محمد رسول الله (ص)» و همزمان با بازگشایی مدارس مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

صابری درباره نیم بها شدن بلیت این فیلم سینمایی در روز ملی سینما به تاریخ ۲۱ شهریور ماه عنوان کرد: در سال‌های گذشته طرح هایی چون «سینما سلام» و یا نیم بها کردن بلیت سینماها به مناسبت روز ملی سینما انجام می شد و مورد استقبال مخاطب نیز قرار می گرفت، اما امسال چنین برنامه‌ای به صورت گسترده در نظر گرفته نشده است لذا ما تصمیم گرفتیم ۲۱ شهریورماه که در تقویم رسمی کشور به عنوان روز ملی سینما نامگذاری شده است، بلیت فیلم «محمد رسول الله (ص)» را در سراسر ایران به شکل نیم بها به فروش برسانیم و مجموع سینماداران در سراسر کشور مکلف به انجام این مهم هستند.

وی ادامه داد: امیدوارم فیلمی چون «محمد رسول الله (ص)» که توانست تحسین دنیا را برانگیزد توسط اقشار مختلف مردم دیده شود. البته تا امروز آمار خوبی از استقبال تماشاگر داشته ایم و مخاطب هایی برای دیدن این فیلم به سینما رفته اند که هیچگاه فیلم دیدن در سینما را تجربه نکرده بودند.

صابری که به عنوان پخش کننده فیلم «محمد رسول الله (ص)» در سی و نهمین جشنواره فیلم مونترال کانادا حضور داشت مشاهدات خود از این رویداد بین‌المللی را اینگونه تشریح کرد: به گفته سرجه لوسیک دبیر جشنواره فیلم مونترال فروش بالای مجموع سانس های نمایش فیلم «محمد رسول الله (ص)» حکایت از استقبال خوب مخاطب دارد. به این ترتیب که در نمایش نخست در مراسم افتتاحیه ظرف نیم ساعت همه بلیت های این فیلم سینمایی با قیمت ۱۱ دلار به فروش رفت.

مدیرعامل موسسه سینمایی«نور تابان» ادامه داد: با توجه به استقبال مخاطب غیر ایرانی از فیلم «محمدرسول الله (ص)» و با تصمیم دبیر جشنواره مونترال، دو سانس نمایش ویژه برای این فیلم سینمایی گذاشته شد که مجموع بلیت های این سانس اضافه نیز در مدت زمان اندکی به فروش رفت. همچنین خبردار شدیم بلیت این فیلم سینمایی در بازار آزاد بین ۱۱۰ تا ۱۵۰ دلار به فروش رفته است.

صابری متذکر شد: پس از پایان نمایش نخست این فیلم سینمایی جلسه پرسش و پاسخ مجید مجیدی با حضور عوامل آغاز شد و کارگردان فیلم «محمد رسول الله (ص)» به تک تک پرسش ها به درستی پاسخ داد. به نظر من عوامل حاضر در جلسه پرسش و پاسخ لحظه های خاص و منحصر به فردی را تجربه کردند.

پخش کننده فیلم «محمدرسول الله (ص)» با اشاره به نقطه نظر سردار قاسم سلیمانی درباره این فیلم سینمایی یادآور شد: این فیلم سینمایی اثر ارزشمندی در سینمای ایران است تا جایی که سردار قاسم سلیمانی از این فیلم به عنوان جهاد اکبر مجیدی یاد کرد و فورد کاپولا کارگردان بزرگ سینمای جهان نیز فیلم را مورد تحسین قرار داد.

صابری در پایان صحبت های خود با اشاره به این مطلب که مجیدی فعلا تصمیم مصاحبه با رسانه های داخلی را ندارد، گفت: مجید مجیدی به تازگی از سفر برگشته و فعلا تصمیم مصاحبه با هیچ رسانه داخلی را ندارد و هر گفتگویی با این کارگردان از طریق موسسه سینمایی «نور تابان» هماهنگ و اعلام می شود.


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه