شهرام شکوهی: از طریق این آلبوم می‌توانیم تک‌قطعات را به شکل قانونی و رسمی منتشر کنیم

سرویس هنر؛ بخش موسیقی:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از موسیقی ما، آلبوم گروهی «من و ما 1» بر اساس اعلام «رامین بصیرت نیا»، تهیه کننده آلبوم، روز نهم شهریور و از سوی پخش «دنیای هنر» به بازار عرضه می شود. در این اثر که یکی از بزرگترین پروژه های تاریخ موسیقی پاپ است، یازده چهره سرشناس و برخی خواننده های جوان آثار خود را ارائه کرده اند. چندی پیش هم دموی این کار در سایت «موسیقی ما» منتشر شد و پیش زمینه ای از آثار خواننده ها برای مخاطبان شکل گرفت. «شهرام شکوهی» یکی از خواننده های آلبوم من و ما 1 است که در این مجموعه با یک قطعه هاوس حضور دارد. او در گفتگوی اختصاصی با سایت «موسیقی ما» به شرح جزئیات این اثر پرداخت و نظرات خود را پیرامون آلبوم فوق و تاثیرات آن در بازار موسیقی ارائه کرد:
  • *از نحوه ورودتان به این پروژه برای ما بگویید.
آقای «رامین بصیرت نیا» یکی از دوستان قدیمی ما است. «میلاد ترابی» پیشنهاد این آلبوم را مطرح کرد و من هم پذیرفتم.
  • *قطعه خودتان را معرفی می کنید؟
آهنگسازی و تنظیم این قطعه به نام «مقدسی برام» توسط «میلاد ترابی» انجام شده است و ترانه هم از سروده های «علی بحرینی» است. این قطعه را آماده داشتم و به همین دلیل حضور ما در این آلبوم شکل گرفت.
  • *فکر می کنید این قطعه چقدر موفق باشد؟
قطعه خوبی است و مدتها بود که کار هاوس و ترنس نخوانده بودم ولی موفقیت قطعه به سلیقه و نظر مخاطبان بستگی دارد. نمی توانم حدس بزنم ولی امیدوارم که اتفاقات خوبی برای این کار رخ دهد.
  • *آلبوم «من و ما» قرار است که شماره های آینده هم داشته باشد. تولید و انتشار این آلبوم چه تاثیری در بازار موسیقی خواهد داشت؟
نکات مثبت این حرکت بسیار زیاد است. از طریق این آلبوم می توانیم تک قطعات را به شکل قانونی و رسمی منتشر کنیم. البته تمامی خواننده های موسیقی پاپ تک قطعاتی هم که به شکل اینترنتی منتشر می کنند شامل ضوابط است. اما از این طریق مخاطبان می توانند در کنار اثر خواننده محبوب خود، شنونده کارهای سایر دوستان هم باشند. از سویی دیگر در کنار خوانندگان مطرح، چهره های جوان هم می توانند آثار خود را ارائه کنند و استعدادها کشف شود. حقیقت این است که راهی دیگر نداریم و یا باید هر هشت ماه یک بار آلبومی را منتشر کنیم که از جهت اقتصادی این امر هیچگونه توجیهی ندارد. از لحاظ زمان هم اگر بخواهید هر یک سال آلبوم منتشر کنید باز هم اتفاقات خوبی در اثر شما رخ نخواهد داد. شما برای اینکه از بازار عقب نباشید باید حضوری در این عرصه داشته باشد که این اتفاق با انتشار تک قطعه محقق می شود. من اعتقاد دارم که تک قطعات از کارهای آلبوم هم باید قوی تر باشد. وقتی شما می خواهید فقط یک قطعه منتشر کنید باید به گونه ای باشد که به اندازه یک آلبوم جذابیت ایجاد کند. ممکن است برخی دوستان عقیده من را قبول نداشته باشند و برخی هم تایید کنند ولی این انتشار چنین آلبومی می تواند زمینه های ارائه درست تک قطعه را فراهم کند.
  • *تمایل دارید که در شماره های بعدی آلبوم من و ما هم حضور داشته باشید؟
صحبت هایی در مورد این مساله انجام شده است. فعلا درگیر تولید آلبوم خودم هستم و اگر در پروسه تولید آلبوم وقفه ای ایجاد نکند خوشحال می شوم که در کنار دوستان باشم.
امیدوارم که مخاطبان از این جریان استقبال کنند. خیلی جالب است که بعضی ها، پرضرر ترین مواد غذایی را با کمال میل می خرند اما تمایلی برای خرید آثار هنری که غذای روح و ماندگار است ندارند. به راحتی دانلود می کنند و هیچ حقوقی برای مولف و مصنف قائل نیستند انگار که تولید آن اثر هیچ هزینه ای نداشته است. برای تمامی ابعاد یک اثر هنری از محتوا تا تولید و بسته بندی پخش هزینه می شود. امیدوارم که خود مردم فرهنگ رعایت حقوق هنرمندان را بین خود نهادینه کنند تا شرایط به گونه ای دیگر رقم بخورد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه