خلاقیت چیست؟ به طور کلی خلاقیت به استفاده از عنصر ابتکار و نوآوری در خلق آثار جدید اشاره دارد. ایده‌هایی ساده و قدیمی که با چاشنی ذوق و ابتکار به شکلی جدید و خلاقانه ارائه می‌شوند. پیش‌تر بارها به خلاقیت‌های کوچک و بزرگی که دنیای امروزمان را متنوع و جذاب‌تر کردند، اشاره کردیم. این بار قفسه‌های کتاب را نشانه گرفته و به اشکال جدید و جالبی که به خود گرفته‌اند می‌پردازیم. اگرچه مدتی است عصر کتاب‌های الکترونیک از راه رسیده، اما هنوز هم بسیاری از ما مطالعه‌ی نسخه‌های قدیمی کتاب را ترجیح داده و ...

خلاقیت چیست؟ به طور کلی خلاقیت به استفاده از عنصر ابتکار و نوآوری در خلق آثار جدید اشاره دارد. ایده‌هایی ساده و قدیمی که با چاشنی ذوق و ابتکار به شکلی جدید و خلاقانه ارائه می‌شوند. پیش‌تر بارها به خلاقیت‌های کوچک و بزرگی که دنیای امروزمان را متنوع و جذاب‌تر کردند، اشاره کردیم. این بار قفسه‌های کتاب را نشانه گرفته و به اشکال جدید و جالبی که به خود گرفته‌اند می‌پردازیم.

اگرچه مدتی است عصر کتاب‌های الکترونیک از راه رسیده، اما هنوز هم بسیاری از ما مطالعه‌ی نسخه‌های قدیمی کتاب را ترجیح داده و دوست داریم به شیوه‌ی قدیم فرهنگ کتابخوانی را ارج نهیم. این دوستان کاغذی قدیمی که سرشار از خاطرات ریز و درشت ما هستند، در قفسه‌های فلزی یا چوبی منازل جای گرفته و هر از چند گاهی دوباره ما را تشویق می‌کنند که از نو مطالعه‌شان کنیم.

کتاب و کتابخوانی

اما همان گونه که کتاب‌ها به عصر مدرن گام نهادند، کتابخانه‌ها نیز دچار تغییر و تحول شدند. این چارچوب‌های فلزی یا چوبی، اکنون در اشکالی متنوع، خلاقانه و تفکر برانگیز عرضه می‌شوند. اَشکالی که شاید خود، عامل تشویقی برای توجه دوباره به فرهنگ کتاب و کتابخوانی باشند. واقعیت این است که ما گاهی در دنیای کتاب‌های‌مان غرق شده و گاهی برعکس خود را در آنجا پیدا می‌کنیم. هر چیز که دوباره ما را به این دنیای قدیمی و دوست داشتنی پیوند دهد، در جای خود قابل احترام و توجه است.

عشق به مطالعه

در ادامه همراه شما به شماری از خلاقیت‌های به کار رفته در بازآفرینی کتابخانه‌ها می‌پردازیم. جایی که هر ایده‌ی نو، سرچشمه‌ی خلق چیزی متفاوت شده و سرگرمی و هنر نیز در جای خود به نقش‌آفرینی تحسین برانگیز پرداخته‌اند.

استفاده از مواد بازیافتی در شکل دادن یک قفسه‌ کتاب جدید

creative-bookshelf-6

پلکان کتابی

creative-bookshelf-7

چرخی از کتاب

creative-bookshelf-9

کتابخانه‌ی نامرئی

creative-bookshelf-10

کتابخانه‌ی گنبدی
creative-bookshelf-11

دنیای کتابی گربه‌ها
creative-bookshelf-13

گل کتابی
creative-bookshelf-14

برچسب ها: دکوراسیون کتابخانه طراحی کتابخانه کتابخانه ,
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه