ساخت مستند فرهنگ و تمدّن ایران توسط شبکه ملی کرواسی

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش تلوزیون:

ساخت مستند فرهنگ و تمدّن ایران توسط شبکه ملی کرواسی

ساخت مستند فرهنگ و تمدّن ایران توسط شبکه ملی کرواسی

در دیدار برانکویچ، کارگردان و مدیر بخش مستند شبکه ملی کرواسی با سفیر و رایزن فرهنگی کشورمان، توافق شد تا مستند فرهنگ و تمدّن ایران توسط این شبکه ساخته شود. 

 

به گزارش جوان ایرانی به نقل از تسنیم، در دیدار 11 آذرماه "میرو برانکویچ"، کارگردان و مدیر بخش مستند شبکه ملی کرواسی با سفیر و رایزن فرهنگی ایران در محل سفارت ایران، بحث مستندسازی از فرهنگ و تمدّن کشورمان مورد بررسی قرار گرفت.

 

"میرو برانکویچ"  که قبلا برای ساخت دو مستند به ایران سفر نموده است با اشاره به آخرین کار خود گفت: "در جست و جوی مارکوپولو" به عنوان آخرین اثر مدیر بخش مستند شبکه ملی کرواسی برشمرده می‌شود که این اثر توانسته 17 جایزه بین المللی در بخش‌های مختلف کارگردانی فیلم برداری و ... را از آن خود کند. این مستند بزرگترین پروژه انجام شده توسط شبکه ملی کرواسی بوده که ساخت آن 3 سال به طول انجامیده است.

 

وی تصریح کرد: «در جست و جوی مارکوپولو» به راه ابریشم می‌پردازد که در 8 قسمت 50 دقیقه ای خلاصه و در بخش دوم آن به فرهنگ ایران اشاره شده است.

 

"برانکویچ" پس از معرفی این اثر و دیگر آثار برگزیده بخش مستند شبکه ملی کرواسی خواستار ساخت مستند فرهنگ ایران شد.

 

در ادامه، طاهریان فرد سفیر ایران با اشاره به فرهنگ کهن ایران اظهار کرد: با وجود تمدّن‌های کهن و ویژگی‌های منطقه‌ای استان‌های خراسان، یزد و همچنین کرمانشاه درصدد آن هستیم تا مستندهای متعدد بر اساس فرهنگ و آداب و رسوم مردم ایران بسازیم.

 

همچنین، سید مجتبی اکرمی رایزن فرهنگی کشورمان در کرواسی ضمن ابراز علاقه برای هماهنگی های لازم جهت تدوین این مستند گفت: صدا و سیمای ایران آمادگی کامل برای همکاری و تبادل تجربه با شبکه ملی کرواسی و انجام پروژه های مشترک را دارد.

 


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه