داماهی هفته موسیقی تلفیقی را آغاز کرد

سرویس هنر؛ بخش موسیقی:

دومین هفته موسیقی تلفیقی تهران با اجرای گروه موسیقی داماهی افتتاح شد.

گروه موسیقی داماهی با هدف تجربه‌ای نو در تلفیق موسیقی‌های روز با موسیقی جنوب ایران شروع به فعالیت کرد. گروه داماهی همزمان که از نغمه‌ها مقام‌های موسیقی جنوب بهره می‌برد به ساخت و ساز و بداهه نوازی در چهار چوب موسیقی‌های متفاوت می‌پردازد.

موسیقی آن‌ها بدون اصرار به گونه یا سبکی خاص حاصلِ همنشینی و همنوازی چند موزیسین ایرانی با گرایش‌ها و سلایق متونع با خاستگاه‌های اقلیمی متفاوت است که در گروه‌های مختلفی مثل آبرنگ، گروه پیتر سلیمانی‌پور، گروه نایما و دارکوب حضور داشته‌اند.

گروه داماهی به سرپرستی دارا دارایی تشکیل شده از حمزه یگانه /کیبورد، ابراهیم علوی / عود و گیتار، شایان فتحی /درامز و رضا کولقانی/ خواننده.

اجرای چهارشنبه شب گروه داماهی با فضایی ریتمیک و قطعات پرانرژی انتخاب خوبی برای آغاز هفته موسیقی تلفیقی بود که با استقبال خوبی هم مواجه شد؛ هماهنگی و انسجام اعضای گروه نسبت به آخرین کنسرتشان در سالن برج آزادی نشان از تمرینات مداوم آن‌ها دارد، البته صدا برداری رضا عسگر‌زاده هم در صدادهی بهتر موسیقی آن‌ها بی‌تاثیر نبود.

هفته موسیقی تلفیقی به همت موسسه خانه هنرهای شهری از ۱۷ لغایت ۲۳ دی ما در فرهنگسرای نیاوران برگزار است و گروه‌های دیگری از جمله: گروه نور، گروه ماکان اشگوری، گروه نایما، گروه پی‌تر سلیمانی‌پور، گروه تلنگر، گروه مهردادپاکباز، گروه پی‌تر سلیمانی‌پور، گروه شوربا و دونوازی شهرام غلامی و پی‌تر سلیمانی در این هفته حضور دارند.

عکس‌های پدرام نظری از این اجرا را اینجا ببنید

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه