خراسان شمالی میزبان دهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی می شود

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش سینما و تئاتر:

خراسان شمالی میزبان دهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی می شود

خراسان شمالی میزبان دهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی از برگزاری دهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی به میزبانی این استان خبر داد.

 

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، حسین ثابت قدم وحید گفت: میزبانی دهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر رضوی، از سری برنامه های سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) به استان خراسان شمالی واگذار شده است.

 
وی افزود: فراخوان استانی این جشنواره سراسری همزمان با میلاد امام موسی کاظم(ع) منتشر شده و علاقه مندان می توانند برای دریافت این فراخوان به سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی به آدرس الکترونیکی khsh.farhang.gov.ir و زیرپورتال بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در خراسان شمالی به آدرس khorasanshomali.shamstoos.ir مراجعه کنند.
 
دبیر شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی زمان برگزاری این جشنواره را سال آینده عنوان کرد و گفت: علاقمندان به شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را تا پایان فروردین ۹۴ به دبیرخانه این جشنواره مستقر در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی ارسال کنند.
 
وی شناخت اندیشه ها و زندگانی امام رضا(ع) و مضامین عالی فرهنگ رضوی، تأثیر اندیشه و آثار امام رضا(ع) در زندگی فردی و اجتماعی، شناساندن کرامت و تأثیرات رفتاری امام رضا(ع) در زندگی انسان، تبیین ابعاد علمی و اجتماعی شخصیت و سیره امام رضا(ع)، سیره عملی سبک زندگی رضوی، توجه به ظرفیت فرهنگ ها و اعتقادات بومی با محوریت فرهنگ رضوی آداب و رسوم، آیین ها و ... را از جمله موضوعات دهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی برشمرد.
 
ثابت قدم وحید با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره افزود: اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه اطهار به ویژه امام رضا (ع)، تجلیل از تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی وهنری در زمینه سیره و شخصیت امام رضا(ع) و کمک به انتشار گسترده این آثار از مهمترین اهداف برپایی این جشنواره است.
 
وی یاد آور شد: اعلام نتایج ارزیابی متون نمایشنامه های ارسالی پایان اردیبهشت ۹۴، ارزیابی آثار تیرماه ۹۴ و زمان برگزاری جشنواره همزمان با دهه کرامت در شهریور ماه سال آینده است.
 
ثابت قدم وحید افزود: سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) به مناسبت دهه کرامت و میلاد مسعود امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) از بیست و پنجم مرداد تا چهارم شهریورماه سال آینده در ۳۱ استان کشور و ۷۵ کشور جهان برگزار می شود.
 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه