حضور - ماهی وگربه - در 3 فستیوال بین المللی فیلم

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش سینما و تئاتر:

حضور «ماهی وگربه» در 3 فستیوال بین المللی فیلم

حضور «ماهی وگربه» در 3 فستیوال بین المللی فیلم

نروژ، استرالیا و تاجیکستان در روزهای پایانی مهرماه میزبان فیلم سینمایی «ماهی وگربه» می‌شوند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل ازمهر، جشنواره فیلم «اسلو» در بیست و چهارمین دوره خود پذیرای «ماهی و گربه» به کارگردانی شهرام مکری و تهیه‌کنندگی سپهر سیفی به عنوان یکی از 15 فیلم بخش اصلی است. این جشنواره که مهم‌ترین جشنواره نروژ و یکی از مهم‌ترین فستیوال‌های اروپایی است هر سال در اوایل فصل پاییز برگزار می‌شود. امسال علاوه بر «ماهی و گربه»، فیلم «دختری که در شب تنها به خانه می‌رود» ساخته لیلی امیرپور کارگردان ایرانی انگلیسی را هم در همین بخش به نمایش خواهد گذاشت.

چهارمین دوره فستیوال فیلم‌های ایرانی در استرالیا میزبان بعدی فیلم «ماهی و گربه» است. این دوره از جشنواره که به دبیری آرمین میلادی در شهرهای مختلف استرالیا برگزار می‌شود، هر ساله تعدادی از فیلم‌های موفق ایرانی را در برنامه نمایش خود جا داده و در پایان جایزه «نتپک» به عنوان جایزه اصلی جشنواره به بهترین فیلم تعلق خواهد گرفت.

جشنواره فیلم «دیدار» تاجیکستان هم در اواخر مهر ماه میزبان «ماهی و گربه» است. این جشنواره در کشور تاجیکستان برگزار می‌شود و در ششمین دوره آن علاوه بر «ماهی و گربه»، فیلم مستند «نینجای ایرانی» ساخته مرجان ریاحی را هم در بخش مسابقه مستندهای خود نمایش خواهد داد.

به این ترتیب «ماهی وگربه» که در ابتدای مهرماه در جشنواره‌های «سیتگس» اسپانیا و ونکوور کانادا به نمایش درآمد، این ماه را با حضور در 5 فستیوال سینمایی به پایان خواهد رساند.

«ماهی و گربه» محصول ایران‌ نوین فیلم است و پخش بین المللی آن را محمد اطبایی بر عهده دارد.


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه