جنگ ناجوانمردانه‌ی اوباما در شبکه مستند سیما

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش تلوزیون:

جنگ ناجوانمردانه‌ی اوباما در شبکه مستند سیما

 جنگ ناجوانمردانه‌ی اوباما در شبکه مستند سیما

 مستند «پهپادها، جنگ ناجوانمردانه‌ی اوباما» با موضوع هواپیماهای بدون سرنشین در قالب برنامه « دریچه » از شبکه مستند پخش می‌شود. 

 

به گزارش جوان ایرانی به نقل از تسنیم، بعد از حمله 11 سپتامبر به برج های دو قلو در آمریکا، جورج بوش مبارزه علیه تروریسم را اعلام کرد. با روی کار آمدن اوباما، این جنگ شکل دیگری به خود می‌گیرد. استفاده ازهواپیماهای بدون سرنشین برای کشتن مظنونینی که عضو شبکه القاعده هستند، در کشورهای مختلف از جمله: یمن، پاکستان، عراق و نیز افغانستان.

 

هواپیماهای بدون سرنشین سلاح جدید ارتش آمریکاست. ولی در اکثر شلیکهایی که این هواپیماها انجام می‌دهند، مردم   بی گناه از جمله کودکان نیز قربانی می‌شوند. این شلیکها خارج از اساسنامه‌های ثبت شده در جوامع بین المللی هستند.

 

از نظر اوباما، این نوع جنگ باعث کشته نشدن غیر نظامی‌ها می‌شود و نیز ازکشته شدن سربازان ارتش آمریکا جلوگیری می‌شود. در صورتی که بسیاری از مردم بی‌گناه در این شلیک‌ها کشته می‌شوند.

 

«دریچه» با رویکردی نو و متفاوت به معرفی و پخش بهترین مستندهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی روز دنیا می‌پردازد. در قالب این برنامه ،  در هر قسمت ضمن معرفی، بهترین مستندهای شناخته شده دنیا و مستندهای ایرانی که تاکنون فرصت نمایش از تلویزیون را نیافته اند، پخش خواهند شد.

 

مستند «پهپادها، جنگ ناجوانمردانه‌ی اوباما » در یک قسمت 52 دقیقه ای پنج شنبه 11 تیرماه ، ساعت 23 در قالب برنامه « دریچه » از شبکه مستند پخش می‌شود.

 


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه