بابک رادمنش: - سامی یوسف - آخرین بار سال 83 به ایران آمده است

سرویس هنر؛ بخش موسیقی:

موسیقی ما - بابک رادمنش (با اسم هنری «فیروز برنجان») پس از انتشار خبر آلبوم «دلا» در ایران با صدای وی و حضور پسرش «سیامک رادمنش» (سامی یوسف)، در گفتگو با «موسیقی ما» جزییات بیشتری را از این همکاری در اختیار ما گذاشت.

به گزارش «موسیقی ما»، از صبح امروز انتشار این خبر و رایزنی ها برای برگزاری کنسرت «سامی یوسف» و پدرشدر ایران بازتاب های جالب توجهی را داشته و پیگیری های خبرنگار «موسیقی ما» به «بابک رادمنش» ختم شد و پدر «سامی یوسف» دقایقی پیش به سوالات خبرنگار «موسیقی ما» پاسخ داد:

  • * آن طور که آقای «نوری فام» به «موسیقی ما» گفته اند تاریخ انتشار این آلبوم بعد از ایام محرم و صفر است. درست است؟
بله. تاریخ را به دلایلی به تعویق انداختیم و به مرور اطلاعات بیشتری از این اثر را در ایران منتشر خواهیم کرد.
  • سامی یوسف» برای خواندن این قطعه به ایران آمده یا «وکال» جای دیگری ضبط شده است؟
نخیر. ضبط این قطعه در کشور امارات صورت گرفته است.
  • * این آلبوم کلا چند قطعه دارد و چه جزییاتی از آن را می توانید در اختیار ما قرار دهید؟
آلبوم «دِلا» نه قطعه دارد و در یکی از قطعات آن من و «سامی یوسف» همخوانی کرده ایم.
  • * اسم قطعه دو صدائه شما و پسرتان چیست؟
«زمین خشک تر» اسم این قطعه است. تمام بخش های آهنگسازی و تنظیم و تراسرایی این آلبوم را هم خود من انجام داده ام. اشعار این آلبوم نیز بیشتر در فضاهای عرفانی سیر می کند.
  • * اصولا «سامی یوسف» در سالهای گذشته به ایران سفر نکرده. این موضوع دلیل خاصی دارد؟
پسرم من تحت قرارداد با یک کمپانی بزرگ اسن و برنامه های کنسرت و اجراهای زنده اش را بیشتر آن کمپانی پیش می برد و با توجه به اینکه اجرای برنامه در ایران مستلزم هزینه های زیادی از سوی آن کمپانی است، هنوز این اتفاق نیفتاده.
  • * البته من بیشتر منظورم سفر کاری نبود. ایشان به هر حال ایرانی الاصل هستند و اینکه با وجود محبوبیت فراوان در بین مقامات دولتی و مردم ایران هنوز به ایران نیامده کمی سوال برانگیز است.
البته «سامی» پیش از معروفیت اش بارها به ایران سفر کرده بود و حتی به برخی مراسم های خانوادگی ما در ایران هم آمد. ولی بعد از معروفیت جهانی اش دیگر برنامه ریزی های زندگی کاری اش از سوی کمپانی طرف قراردادش انجام می شود و همین باعث این شده که هنوز نتواند به ایران بیاید.
  • * دیدارهای خانوادگی شما هم عمدتا در خارج از کشور صورت می پذیرد؟
بله. اکثرا در کشور امارات همدیگر را می بینیم. البته ما هم تقریبا یک سال است که در ایران زندگی می کنیم. قبلا ما هم در خارج از کشور بودیم. سامی دو سال و نیمه بود که ما ایران رفتیم. آخرین بار هم سال 83 به ایران آمد و البته هنوز آن زمان معروفیت جهانی‌اش اتفاق نیفتاده بود.
  • * درباره کنسرت مشترک شما و «سامی» آقای «نوری فام» صحبت هایی را انجام داده‌اند. فکر می‌کنید این برنامه دقیقا چه زمانی اتفاق بیفتد؟
همه چیز بستگی به آلبوم دارد. کمپانی ایشان با حضورش در کنسرت من موافق کرده و اجازه بدهید آلبوم منتشر شود و ما بازتاب‌ها را ببینیم. بعد درباره تاریخ کنسرت اطلاع رسانی خواهیم کرد.
  • * از آخرین فعالیت های رسمی «سامی یوسف» چه اطلاعاتی را به ما میدهید؟
آلبوم «مرکز» جدیدترین آلبوم ایشان است که منتشر شده است و در این اثر قطعه ای هست به نام «جان جانان» که موسیقی اصیل ایرانی در آن استفاده شده و شعرش را من سروده ام.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه