ارکستر - چین - به تهران می‌آید

سرویس هنربه نقل از موسیقی ایرانیان؛ بخش موسیقی:

۴
ارکستر فیلارمونیک کشور چین با هدایت علی رهبری در تهران به صدا درمی‌آید.

رهبر ارکستر سمفونیک تهران درباره‌ی دور جدید فعالیت‌های این ارکستر پس از ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: همکارانم در گروه کر و ارکستر سمفونیک تهران واقعا باعث افتخار من شده‌اند. روزی که برنامه‌ی شش‌ماهه را برای مردم منتشر کردیم، عده‌ی زیادی با نگرانی می‌گفتند چنین روندی در ایران عملی نیست.

رهبری گفت: این نگرانی وقتی بیشتر شد که حضور جوانانی نسبتا کم‌تجربه، در ارکستر پررنگ شد و چندان خبری از چهره‌های سرشناس نبود. چند لیدر جابه‌جا شدند و هشت لیدر جوان سر کار آمدند. ما در حالی به پانزدهمین و شانزدهمین فصل هنری‌مان وارد می‌شویم که نه‌تنها تمام برنامه‌ها به‌صورت منظم و با نظمی بی‌نظیر با همین بچه‌های ایرانی انجام شد، بلکه کیفیت کارشان نیز هر روز پیشرفت داشت.

مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران افزود: روزهای تمرین ارکستر از ۱۰ جلسه تمرین، مانند تمام ارکستر‌های حرفه‌ای دنیا، به سه جلسه تمرین با کیفیت، کاهش یافت.

این هنرمند پیشکسوت یادآوری کرد: در چهار هفته‌ی آینده که آخرین روزهای برنامه‌ی شش ماهه محسوب می‌شود، برنامه‌هایی فشرده و بسیار حرفه‌ای در پیش داریم. در هفته‌ی اول، خود را برای دو کنسرت با آقای دالیور کاروای (نوازنده‌ی چیره‌دست ویلن) آماده می‌کنیم. همچنین اوایل هفته‌ی آینده سمفونی ۹ بتهوون را ضبط خواهیم کرد. در هفته‌ی سوم، دو کنسرت با ویلن‌نواز مشهور، الکساندر رودین خواهیم داشت.

رهبری اعلام کرد: ۱۰ روز دیگر من به نمایندگی از کشور ایران، برای رهبری و آماده کردن ارکستر فیلارمونیک چین به پکن خواهم رفت. البته من بارها به ارکستر فیلارمونیک و فستیوال هنگ‌کنگ دعوت شده‌ام؛ اما این اولین‌بار است که در پکن اجرا می‌کنم. در نهایت، هفته‌ی چهارم ارکستر فیلارمونیک چین به تهران می‌آید و ما دو شب در تهران کنسرت خواهیم داشت.

او در توضیح این کنسرت اظهار کرد: در کنسرت اول، هر دو ارکستر (تهران و چین) حضور دارند که من در قسمت اول ارکستر ایران و در قسمت دوم ارکستر چین را رهبری خواهم کرد. در آخر نیز، قطعه‌ای را به‌صورت مشترک اجرا می‌کنیم. در کنسرت دوم هم ارکستر چین، با رهبری چینی برنامه‌ای روی صحنه خواهد برد.

رهبری در پایان اضافه کرد: این روزها سخت مشغول کار برای به پایان رساندن برنامه‌های «مهر تا مهر» هستیم. این برنامه‌ها شامل آثار آهنگسازان ایرانی، موزیکال، اپرا و کنسرت‌های سمفونیک با حضور رهبران و سولیست‌های مختلف مهمان ایرانی و غیرایرانی است که ان‌شاءالله به‌زودی آن را هم اعلام خواهیم کرد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه