آلبوم - یک متر و هفتاد صدم - به روایت سیمین بهبهانی

سرویس هنر؛ بخش موسیقی:

آلبوم - یک متر و هفتاد صدم - به روایت سیمین بهبهانی - تصویر 1

آلبوم «یک متر و هفتاد صدم» به روایت سیمین بهبهانی

آلبوم موسیقایی«یک متر و هفتاد صدم» با صدا و روایت شاعر فقید ادبیات معاصر کشورمان زنده یاد سیمین بهبهانی، مرتضی یاسوری و موسیقی سیامک جهانگیری روانه بازار موسیقی شد
.
در این اثر موسیقایی که به تهیه کنندگی افشین معصومی در بازار موسیقی انتشار یافته، قطعه‌هایی چون «دوباره می‌سازمت وطن»، «دلم گرفته ای دوست»، «یک متر و هفتاد صدم»، «بشمار برگ‌های گلی را»، «مردی که یک پا ندارد» و تعدادی اشعار دیگر با بهره‌گیری از موسیقی کلاسیک ایرانی برای علاقه‌مندان موسیقی و شعر ارائه شده است.

در دفترچه معرفی آلبوم «یک متر و هفتاد صدم» علاوه بر انتشار گاه‌شماری مختصر از فعالیت‌های زنده یاد سیمین بهبهانی به برخی از جوایز و عناوین بانو سیمین نیز اشاراتی شده است.

علی بهبهانی فرزند مرحوم بهبهانی در شرح چگونگی ‌گیری این اثرآورده است: «من و سیمین مادر، تار و پودی به هم تافته بودیم و اکنون در این گسستگی جسمانی و در جایگاه میراث‌دار معنوی او یگانه آرزویم این است که بتوانم بار گران نوشته‌های پرشمار و پراکنده‌اش را به دوش بگذارم و همساز با سرشتِ وسواسگونم در راه نشر آنها گام بردارم و این گونه سبک‌بار به مرادم برسم. پس اینک گام نخست را همراه با آقای مرتضی یاسوری برمی‌دارم که دوست هنرمند من است و عزیز سیمین مادر بود. همو که نوای خنیایی و پرصلابتش، آن زنده‌نام را سخت سرمست می‌کرد.»

آلبوم «یک متر و هفتاد صدم» از روز شنبه 18 مهر ماه در تمامی فروشگاه‌های محصولات فرهنگی و هنری عرضه شده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه