آلبوم موسیقی فیلم - آرایش غلیظ - با صدای - همایون شجریان - و آهنگسازی - سهراب پورناظری - روانه

سرویس هنر؛ بخش موسیقی:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از موسیقی ما، آلبوم موسیقی فیلم سینمایی «آرایش غلیظ» با صدای «همایون شجریان» و آهنگسازی «سهراب پورناظری» منتشر شد. آرایش غلیظ به تهیه کنندگی شرکت «ایران گام» و از سوی شرکت پخش «هنر شهر» در تهران و شهرستانه�� توزیع شده است. در این اثر دو قطعه با کلام با صدای فرزند خسرو آواز ایران و شعر «مولانا» شنیده می شود و هشت قطعه دیگر بی کلام هستند. این یکی از متفاوت ترین آثار همایون شجریان است زیرا وی تا کنون قطعات ریتمیک از این دست را اجرا نکرده است. همچنین او از حجم و ابعادی از صدای خود بهره گرفته است که تا کنون مشابه آن شنیده نشده بود. تفاوت های این مجموعه در آهنگسازی سهراب پورناظری هم به چشم می آید. در سازبندی این آلبوم از گیتار الکتریک، درامز، گیتار باس، ویلنسل، ویلن، کنترباس، عود و کمانچه و... استفاده شده است.

اما هفته گذشته آیین رونمایی از این آلبوم در موزه موسیقی با حضور اهالی رسانه ها برگزار شد. عوامل تولید و «صدرالدین حسین خانی»، تهیه کننده آلبوم موسیقی آرایش غلیظ، در آن برنامه به تشریح جزئیات این اثر پرداختند. همچنین روز چهارشنبه 5 شهریور به عنوان تاریخ انتشار آلبوم اعلام شد.

صدرالدین حسین خانی، مدیرعامل شرکت «ایران گام»، درباره تاخیر در انتشار این اثر به خبرنگار سایت «موسیقی ما» گفت:«یک بدقولی از سوی کارخانه تکثیر سی دی پیش آمد. سی دی زمانی که دیر آماده شود در مراحل بسته بندی هم تاخیر ایجاد می شود. زیرا بسته بندی به صورت دی جی پک و خاص است و در کارخانه انجام نمی شود. یک تاخیر تقریبا 24 ساعته داشتیم که آن یک روز به پنجشنبه موکول می شد و نمی توانستیم تهران را پوشش دهیم. ناچار شدیم روز پنجشنبه پخش شهرستان را داشته باشیم و از ساعت 8 صبح امروز هم پخش تهران آغاز شد.

وی درباره روند فعالیت های شرکت ایران گام پیرامون سبک های مختلف موسیقی افزود:«ما در همه زمینه ها و سبک ها فعالیت داریم و اینگونه نیست که بیشتر روی موسیقی پاپ تمرکز داشته باشیم. در گذشته آثار موسیقی سنتی متعددی را منتشر کرده ایم. همانند آلبوم «بر سماع تنبور» که آقای «علیرضا قربانی» و آقای «تهمورث پورناظری» همکاری داشتند. آلبوم های «آتش در نیستان» و «سایه های سبز» از جمله آثار موسیقی سنتی است که چندی پیش توسط ایران گام منتشر شد.»

وی همچنین پیرامون آثاری که به زودی از سوی این شرکت منتشر می شود خاطرنشان کرد: «ما چند اثر دیگر از آقای «همایون شجریان» داریم. چند کار تصویری از برادران «پورناظری» در مراحل انتشار است. اثری به نام «قطره‌های باران» از آقای قربانی و «سهراب پورناظری» توسط شرکت «سروش» تهیه شده است که پخش آن را ما انجام خواهیم داد. مجموعه ای از خانم «شیدا جاهد» داریم که پس از مدتها موفق به اخذ مجوز آن شده ایم و آماده انتشار است. آثار متعدد دیگری در مراحل گوناگون تولید و انتشار و پخش هستند که جزئیات آنها به زودی اطلاع رسانی خواهد شد. در مهر و آبان و پیش از ماه محرم چند مجموعه موسیقی دیگر از سوی شرکت ایران گام به بازار عرضه می شود.»

سایت «موسیقی ما» ضمن تبریک به عوامل تولید و اجرایی این آلبوم از کاربران فهیم خود درخواست دارد تا به جهت حفظ حقوق مادی و معنوی صاحبان اثر، نسبت به تهیه نسخه اصلی این آلبوم اقدام نمایند.

در ادامه می توانید کاورهای این آلبوم را با کیفیت اصلی از سایت «موسیقی ما» ببینید و دریافت کنید.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه